Cześć, jestem Kaziuk.

A poniżej jest mój list do tych co mają ludzki rozum, a nie małpi.


Szanowny Posiadaczu ludzkiego rozumu

English version will be soon.


Na Quora zadałem takie oto pytanie:
Dlaczego dwukrotny wzrost masy cząstki w ruchu następuje AKURAT przy prędkości 0,866c, a na przykład czterokrotny wzrost masy następuje AKURAT przy prędkości 0,9682c; jaki jest MECHANIZM DZIAŁANIA tego zjawiska?
Do 6-11-2024 odpowiedziało 9 „profesorków”. Z kolei każdemu ja odpowiedziałem. Z niektórymi odbyłem nieco dłuższą pogawędkę, a z jednym nawet bardzo długą. I wszystko to co te „profesorki” ponawypisywały świadczy, że oni nie mają ludzkiego rozumu, tylko małpi (no może z wyjątkiem dwóch, którzy w ogóle zrozumieli o co ja pytam). Ale to świadczy też, że na podstawie szczególnej teorii względności nie można wyjaśnić tego fenomenu, że wzrost masy o jakąś ilość razy następuje akurat przy takiej a nie innej prędkości. No chyba, że ktoś uważa, że tym mechanizmem działania jest wzór z którego to się wylicza. No ale mój list nie jest adresowany do kogoś takiego, bo on ma małpi rozum.

Teraz zacytuję dzisiątą osobę, która odpowiedziała na moje pytanie 7-11-2024:
„Przypuszczam, że na to pytanie jeszcze długo nie uda się uzyskać wiążącej odpowiedzi.”
I właśnie chodzi o to, że ja znam odpowiedź na to pytanie. A jak ten mechanizm działa, opisałem w mojej broszurze pt. „Cosmocomp 1st Brochure”, która jest na Wattpad. Ale to jest taki abstrakt – bo Wszechświat jest abstraktem o którym ludzkim filozofom się nie śniło – że nie wiem czy jakikolwiek posiadacz ludzkiego rozumu to zrozumie. Jednak posiadając ludzki rozum z pewnością zrozumiesz uproszczoną metaforyczną wersję opisu tego niezwykle ciekawego mechanizmu działania.

A teraz ten metaforyczny opis mechanizmu, który sprawia, że na przykład dwukrotny wzrost masy zachodzi akurat przy prędkości 86,6% c, a na przykład czterokrotny zachodzi akurat przy prędkości 96,82% c:
Wyobraź sobie sześcian foremny, ale taki spory o długości boku powiedzmy 1 m. To jest zbiornik z gazem. Górna płaszczyzna tego zbiornika jest ruchoma. Więc gdy mocno naciśnie się na tą płaszczyznę – nazwijmy ją ruchawką – to ona się obniży, a komora z gazem się zmniejszy.
I teraz wyobraź sobie, że nacisnąłeś na ruchawkę z siłą odpowiadającą ciśnieniu w komorze. I nic się nie dzieje, a jakiś obserwator nie wiedzący, że pod ruchawką jest gaz mógłby pomyśleć, że wcale nie naciskasz.
Ale teraz wyobraź sobie, że dołączył do ciebie twój bliźniak, i on też naciska na ruchawkę z tą samą siłą. I teraz ruchawka obniżyła się do połowy pierwotnej wysokości, bo w tej sytuacji komora z gazem jest 2 razy mniejsza, a tym samym ciśnienie gazu jest 2 razy większe, co równoważy 2 razy większy nacisk.
A teraz wyobraź sobie, że do twojego bliźniaka dołączyło jeszcze dwóch twoich bliźniaków. I teraz nacisk jest 4 razy większy niż na początku, i dlatego ruchawka obniżyła się do 1/4 pierwotnej wysokości, komora z gazem jest 4 razy mniejsza, a ciśnienie gazu 4 razy większe.
A teraz wyobraź sobie, że znowu tylko ty naciskasz na ruchawkę. Ale teraz wyobraź sobie, że nad tobą w odległości powiedzmy kilku metrów znajduje się bezkresne rozłożyste lustro ulokowane horyzontalnie. A to wszystko – czyli zbiornik z gazem, ty i lustro – mknie pionowo do góry z prędkością c.
Na dwuwymiarowej powierzchni lustra żyje dwuwymiarowy płaszczak. I ten płaszczak widzi tylko to co jest i dzieje się na powierzchni lustra. A widzi, że nic się nie dzieje, a że zbiornik z gazem jest przeźroczysty, to płaszczak nawet go nie widzi, a widzi tylko jakiegoś gostka, który nic nie robi – bo przecież płaszczak widzi, że nic się nie dzieje – i którego w myślach nazwał cząstką materii.
Ale teraz ponownie dołączył do ciebie twój bliźniak. Ale teraz nie nacisnął on na ruchawkę, tak jak robisz ty, ale z boku na górną krawędź zbiornika. A ponieważ obudowa zbiornika nie stanowi żadnego oporu, zbiornik przechylił się tak, że powstał romboidalny sześcian, którego górna płaszczyzna obniżona jest o połowę w stosunku do pierwotnego położenia – bo w tej sytuacji komora z gazem jest 2 razy mniejsza, i tym samym ciśnienie gazu jest 2 razy większe. Ale równie ważne jest to, że odchylenie tego romboidalnego sześcianu od pionu wynosi 86,6% – tak jak na moim rysunku 23, który jest w mojej broszurze.
I teraz zbiornik cały czas leci z prędkością c, ale teraz ostrym skosem – tak jak na rysunku 24. I teraz płaszczak widzi, że cząstka materii mknie po powierzchni lustra z prędkością 86,6% c. A ponieważ gaz w zbiorniku jest 2 razy gęstszy, to płaszczak obserwuje, że cząstka materii ma 2 razy większą masę.
A teraz do twojego bliźniaka dołączyło jeszcze dwóch twoich bliźniaków, i tak jak on naparli na tą samą krawędź zbiornika. I teraz zbiornik przechylił się o 96,82% tak jak na rysunku 26.
I teraz zbiornik mknie pod jeszcze większym kątem – tak jak na rysunku 27 – komora z gazem jest 4 razy mniejsza, a gaz ma 4 razy większą gęstość. A płaszczak obserwuje, że cząstka materii mknie po powierzchni lustra z prędkością 96,82% c, i ma ona 4 razy większą masę.


Tutaj jest mój list do opinii publicznej.


Kaziuk von Märchendorf
mail: kaziukvonmaerchendorf@gmail.com
PS Jeżeli Szanowny Posiadaczu ludzkiego rozumu masz coś do powiedzenia w związku z moim listem, to zrób to na mojej stronie na Facebooku Einstein miał rację.


(7-11-2024)


www.cosmocomp.com